הגוף כמקדש – אילני אילן

התקבל בתקשור
כלי הקיבול שלנו בחיים על פני האדמה הוא הגוף. בתוך הגוף שוכן לו הלב ובתוך הלב שוכנת הנשמה. לב נשמה וגוף אחד הם. אין האחד יכול לפעול ללא תמיכת השני. לנו ניתנה היכולתלחבר בין כולם. כאשר אנו בוחרים שלא להזין את אחד המרכיבים הללו, הרי שכל יתר המרכיבים סובלים מכך. גוף נשמה. גוף נשמה. גוף נשמה. קשר הדוק וחי בניהם. אל לנו לחשוב כי התייחסות בוטה לגוף לא תפגע בנשמה שלנו. הרי הנשמה היא לב המהות שלנו פה על פני האדמה, והיא יושבת בתוך הלב ששוכן במקדש הגוף. לב גוף נשמה. לב גוף נשמה. המשולש המקודש. הלב הוא המחבר בין הנשמה לגוף; הוא האיבר שקושר את שניהם. הוא האיבר שמוסר את המסרים מהגוף לנשמה ומהנשמה לגוף. אל לנו לחשוב כי המסרים אשר אנו מפנים לגופנו אינם מגיעים לנשמתנו; אל לנו לחשוב שהמסרים שאנו מוסרים לנשמתנו אינם מגיעים לגופנו.
אם כן, איך נוכל לחזור ולקדש את שניהם ביחד?

הגוף כמקדשבמשך דורות רבים נהגו נשים וגברים להתיחס לגופם בדרך שלילית, עלינו להתבונן בעובדה זו ולהכיר בעבר זה של כולנו. אנו נדון כאן ביחס השלילי לגוף כפי שהוא בא לידי ביטוי היום. יחס חיובי אל הגוף הגשמי שלנו בהווה ילמד אותנו סליחה לדורות הקודמים.
בחיים אלו אנו עוסקים בהסתרה. זהו אחד המוקדים המשפיעים ביותר על ההתייחסות שלנו לגופנו. ילדים מקבלים את העירום כמובן מאליו – את העירום שלהם, עירום של ילדים אחרים ועירום של מבוגרים. בגיל כלשהו הם מתחילים לקבל שדר שמשהו לא בסדר עם גופם משום שמסתירים אותו כאשר "יוצאים  החוצה".

ישנן משפחות אשר בתוך ביתן העירום מקובל ורק כאשר יוצאים מחוץ לבית הן עוטות עליהן בגדים אולם יש משפחות לא מעטות אשר העירום, גם בביתן פנימה, אינו מקובל. ילדים אינם רשאים שם להתרוצץ במערומיהם. הגוף המוסתר שולח תשדורת דרך הלב אל הנשמה – "הסתרה". הנשמה מתבלבלת. היא לא קולטת את המסר משום שמהותה הוא חופש מוחלט, אולם משהו בה נעצר. משהו בה אינו זורם כבר בחפשיות. היא מתחילה לכסות פנים שונים של עצמה. לנשמה אמנם אין גוף אך היא מכסה חלקים ממרכיביה, וכפי שהגוף מגלה חלקים ממנו – הראש, הידיים, הפנים, כך גם הנשמה "מרשה לעצמה" להשאיר חלקים חשופים. יהיו אלו החלקים שבה הקשורים לראש (ההכרה), לידיים (העשייה והמגע), ולפנים (הריחות, המראות והקולות). אולם החלקים המכוסים שהם בעיקר אזור הלב, הבטן ואיברי המין יעטו על עצמם כסות גם ברמת הנשמה. אזור הלב המכוסה בגוף, משקף ברמת הנשמה את הדחקת ההקשבה לקולו ולהדרכתו, כיסוי אזור הבטן משקף בנשמה את הדחקת הרגשות, כיסוי איברי המין מדחיק את יכולתנו ליהנות ממיניות שופעת וחושנית. האיברים המוסתרים על ידי הבגדים משתקפים בחסימות של הנשמה.
התבוננות במצב זה יכולה לעזור לנו לשחרר את הנשמה מכבלי ההסתרה. אין אנו אומרים לכם "התפשטו, צאו לרחובות במערומיכם הגופני". אנו קוראים לכם לשנות את המסרים שהנכם שולחים לנשמתכם ולקרוא לה לצאת לעולם עירומה, חשופה ובוטחת בעצמה. הבינו את הנזק שנגרם לנשמתכם מההתנהגות התרבותית. הוציאו אותה מההקשר הזה.

ואתן, נשים יקרות –
אתן, שגופכן הוא מקדשכן, שגופכן הוא מקור החיים הטהור, אתן זקוקות לריפוי רב אשר תוכלו להעניק אחת לשנייה ולעצמכן
.
הגוף הנשי ספג יותר מכל מכות והתעללויות. החל מגברים שאנסו, היכו והשפילו דרך מכירתן של נשים לעבדות ומכירת בנות לנישואים על ידי הוריהן ועד שימוש ציני בגוף הנשים במדיה ובפרסום. שוכנעתן בהצלחה רבה כי אינכן ראויות, עד כי התחלתן לפגוע בעצמכן.
פגעתן בעצמכן בהרעבה, בבולימיה ואנורקסיה, באכילה כפייתית, בחוסר מנוחה והתרחקות מהרכות, בכיסוי החלקים היפים שלכן ותחושת הבושה שנקשרה באיברים הנשיים.
המקדש חולל בכל צורה אפשרית עד שלא נותר זכר לקדושתו
.
נשים, זיכרו את הקשר ההדוק שבין הלב, הנשמה והגוף. כדי לרפא את הגוף אתן יכולות לרפא את הנשמה, כדי לרפא את הנשמה אתן יכולות לרפא את הגוף. הלב יעביר את מסר הריפוי ממהות אחת לשנייה.

איך מרפאים את הגוף?
ישנן דרכים רבות ומגוונות לעשות זאת. אחת תמצא שהיא זקוקה ליותר תנועה ואחרת שהיא זקוקה ליותר מנוחה; אחת תמצא שהיא רוצה להגביר את רמת הפעילות המינית שלה ואחרת תמצא שהיא זקוקה לפעילות מינית רגשית יותר ופחות כוחנית; אחת תמצא שדרך הריפוי שלה הוא לקבל איבר זה או אחר בגופה ואחרת תרגיש כי היא צריכה להניח לגופה מביקורת; לאחת נחוץ להישיר מבט ולהתבונן בגופה ואחרת תצטרך להניח מלהסתכל בו
.
אין כמעט אישה שלא נגועה בחילול המקדש הזה. שאלי את גופך היכן הוא פגוע? היכן לא סיפקת לו הזנה? למה הוא זקוק? שקמי את יחסי האהבה עם גופך.  לכל אחת יכולת לתקשר עם גופה. זו היא אחת היכולות הנשיות העוצמתיות אשר הודחקו עם יתר התכונות הנשיות. בטחי ביכולת זו שלך והיפתחי לתהליך ההיזכרות לקראת מימושה. דרוש תרגול כדי לעורר את הזכרון הזה.

איך מרפאים את הנשמה?
אחת ההבנות הבסיסיות ביותר בתהליך ריפוי הנשמה היא ההבנה כי הכל אחד, וכי מרכזו של האחד נמצא אצל כל אחת בגופה – בליבה, בתוך המקדש הפיזי.
ישנה נגיעה בנשמה שנכנה אותה "נגיעת הזהב" אשר היא אישית וייחודית לכל אחת ואחד
.
 "נגיעת הזהב" היא זו שפותחת את שערי הנשמה, מרפאה את ההסתרות ומאפשרת לה להיות מי שהיא באמת. מסלולכן אל נגיעה זו כעת הוא חידוש הרשת הנשית סביבכן ובחייכן.
חידוש הרשת הנשית בעזרת נגיעה זו צריכה לבטא את התכונות הנקביות – נשיות שלכן. תכונות כמו הכלה, קבלה, זרימה, עוצמה, רכות, אהבה, תקשורת, שוויון, שיתוף
, אינטימיות, יצירתיות, התמסרות ועוד תכונות מהפן הנקבי, צריכות לבוא לידי ביטוי ביחסים שלכן עם אנשים סביבכן. ביטוין של תכונות אלו במערכות היחסים שלכן יעירו את הצד הנקבי אצל האנשים עמם תבואו במגע.
כמו כן ביכולתכן לפתוח את עצמכן לקבלת הנקביות באשר היא ולשים לב לנקבות בעלי החיים אשר נקרות על דרכיכן בימים אלו. הן מביאות אליכן את סודות הידע הנקבי אשר הן חיות אותו בטבעיות רבה, ללא הסתרה.
זהו תהליך ריפוי קולקטיבי אשר כל אחת רואה את ביטויו בחייה, אולם עליכן לראות את התמונה הגדולה ולהבין את החלק הגדול שיש לכן בריפוי האנושי.
המדיטציה הבאה יכולה לעזור לכן להתחבר לתדר של "נגיעת הזהב" דרך חידושה של הרשת הנשית.ניתן לקיים אותה במעגל משותף או לבד.

שבי בשקט ונוח. נשמי כמה נשימות עמוקות לתוך גופך והרפי אותו. אם הנך חשה צורך בכך – הניחי את יד ימינך על אזור הרחם. נשמי עתה כמה נשימות אל אזור הרחם וחושי את פעימותיו. הרפי גופך והרגעי. נשמי נשימות רכות הממוקדות באזור הרחם. חושי כעת כיצד עם כל נשימה הרחם מתחיל להתרחב ולגדול, להתרחב ולגדול עד שהוא מכיל אותך בתוכו. שימי לב לתחושותייך בתוכו. הרחם מגן, חם ונעים בו, הוא חשוך ועם זאת בטוח ביותר. חושי את מגע המים שבו על גופך והתמסרי לתחושה. המשיכי לנשום ברכות וחושי כיצד עם כל נשימה הרחם ממשיך לגדול ולגדול עד שהוא מכיל את היושבות אתך במעגל, או את בני ביתך ואת המבנה בו את נמצאת. הישארי שם מעט והמשיכי לנשום. חושי כיצד הרחם ממשיך לגדול ולהתרחב עד שהוא מכיל את הישוב שבו את נמצאת ואת האדמה שמתחתיו. עם כל נשימה הוא ממשיך לגדול ולהתרחב עד שהוא מכיל את כל מדינת ישראל והים, ועם כל נשימה הוא ממשיך לגדול ולגדול עד שהוא מכיל את כל כדור הארץ. נשמי במקום זה וחושי איך כל נשות האדמה ונקבות בעלי החיים באשר הן, נמצאות יחד אתך בתוך הרחם.
דמייני כי נוצר מעגל בו יושבת אישה ליד אישה ליד אישה ליד נמרה ליד אישה ליד אישה ליד חתולה ליד לביאה ליד אישה ליד אישה ליד פילה ליד דובה ליד אישה ליד אישה ליד ילדה ליד תנינה ליד אישה ליד אישה – עד שהמעגל נסגר.
 נשמי וחושי כיצד כל נקבה – בת אדם או חיה, מביאה את הידע הנקבי והנשי שלה למעגל. חושי את שרשרת הרחמים שנוצרה במעמד המקודש הזה.

זוהי "נגיעת הזהב" של נשמתך. שימי לב למה שקורה במרכז המעגל.
לסיום המדיטציה, חושי כיצד עם כל נשימה הרחם מתחיל להתכווץ ולקטון עד שהוא מכיל רק את שטח מדינת ישראל, ועם עוד נשימה ועוד נשימה הוא קטן וקטן עד שהוא מכיל את הישוב והמבנה בו את נמצאת, את המעגל ואותך, ועם כל נשימה הוא קטן עד שהוא מגיע לגודל הטבעי שלו.
נשמי מספר נשימות, חושי כי את לא לבד וכי המעגל הנקבי, הרשת הנשית נמצאת בתוכך ואתך תמיד.
היו ברוכות.
אהבה רבה
,
אילני

elanielan@gmail.com

סגור לתגובות.