טמפון רב פעמי

גביעוניות ווסת- תחליף טמפון רב פעמי

הטמפון הרב פעמי, או בשמו העברי- גביעונית, הוא גביע בצורת פעמון העשוי מסיליקון רפואי גמיש אשר אוגר את דם הווסת בפתח הנרתיק ואינו מאפשר לו לזרום החוצה. הגביעונית מוחדרת לנרתיק ויושבת בפתחו, נמוך יותר ממיקומו של הטמפון הרגיל. דפנותיה נצמדות אל דפנות הנרתיק וכך הדם זורם ונאגר בגביע, ללא כל דליפה של נוזל ושל ריח.

הגביעונית היא פשוטה וקלה לשימוש. כאשר היא מוחדרת נכון היא אמורה להיות בלתי מורגשת, עד כדי שניתן לשכוח שהיא שם. לעתים לוקח זמן עד שלומדים כיצד להכניסה בצורה הנכונה והנוחה ביותר. עליך למצוא את הזווית הנכונה והמתאימה בדיוק לך. ברגע שלמדת את המיקום הנכון בשבילך, תגלי עד כמה זה קל ונוח לשימוש.

אופן ההחדרה הוא באמצעות קיפול הגביעונית והכנסתה לנרתיק, שם היא נפתחת ונצמדת לדופנות הנרתיק. היא יכולה להיות בפנים בין 4 ל- 8 שעות בהתאם לזרימה שלך. כאשר היא מתמלאת יש להוציאה, לרוקנה ולהכניסה מחדש. אם את נמצאת ליד מים- ניתן לשטוף אותה, אם לא אפשר לנגב בנייר טואלט ולהכניס מחדש. כאשר את מגיעה לברז מים שטפי אותה היטב, ובסוף כל מחזור וסת חטאי אותה בהתאם להוראות היצרן.
ניתן להשתמש בו גם במהלך הלילה וכן בעת ביצוע כל פעילות גופנית; כולל ריצה, שחייה, הליכה…
בניגוד לטמפון הרגיל, הטמפון הרב פעמי אינו מפריע לתהליך הטבעי של המחזור, אינו סופג או עוצר את התהליך הטבעי שמתרחש בגופך ולא משאיר שאריות של סיבים על דפנות הנרתיק. הוא נקי מכימיקלים ואינו מכיל חומרי הלבנה – חומרים לא בריאים הנמצאים בטמפון החד-פעמי.
גביעונית אחת יכולה להחזיק מעמד במשך עשר שנים, ואינך זקוקה ליותר מאחת, מה שמוריד בצורה משמעותית את ההשקעה הכספית בטמפונים חד-פעמיים.

בעולם ישנם סוגים רבים של גביעוניות, השונות האחת מהשניה בצורה, צבע, גודל, היקף, דרגת קשיות, ועוד. אנחנו גאות להיות הראשונות בארץ המציעות את ה Iriscup (אייריסקאפ) הספרדית, לצד הMooncup (מונקאפ) הותיקה והמוכרת, ועכשיו גם הMeluna (מילונה) הצעירה והצבעונית, סיבל (SiBell) הצרפתיה, יוקי Yuuki עם גביעונית בצבעי הקשת,  והג'וג'ו Juju  האוסטרלית. מוזמנת לגלוש לעמוד על בחירה ושימוש בגביעונית.