גביעונית מילונה MeLuna

MeLuna Colors-10המילונה היא גביעונית בצורת פעמון, מיוצרת מTPE היפואלרגני.
הוא גמיש ומתקפל בעת ההחדרה.
היא "יושבת" בצורה כזו שדפנות הגביע נחתמות יחד עם דפנות הנרתיק, וכך הדם זורם ונאגר בגביעונית, ללא כל דליפה של נוזל ושל ריח.
המילונה פשוטה וקלה לשימוש.
כאשר מכניסים אותה נכון היא נוחה כל כך, עד שניתן לשכוח שהיא קיימת.
ייתכן שייקח לך קצת זמן עד שתלמדי כיצד להכניס את הגביעונית למקום הנכון.
עליך למצוא את הזווית הנכונה והמתאימה בדיוק לך. ברגע שלמדת את המיקום הנכון בשבילך, תגלי עד כמה זה קל ונוח לשימוש. (עייני במדריך השלם לשימוש בגביעונית)

המילונה מתקפלת, וכך מוכנסת לנרתיק.
ברגע שהיא בפנים, היא נפתחת ומתיישבת ממש בפתח הנרתיק, לא צריך להחדירה עמוק כמו טמפון חד-פעמי.
מדי 8-10 שעות (בהתאם לזרימה שלך) יש להוציא את הגביעונית, לרוקן ולהכניס מחדש.
אם את נמצאת ליד מים – שטפי אותה, אם לא – אפשר פשוט לנגב בנייר טואלט.
ניתן להשתמש בה גם במהלך הלילה וכן בעת ביצוע כל פעילות גופנית; כולל ריצה, שחייה, הליכה…
בניגוד לטמפון, הגביעונית אינה מפריעה לתהליך הטבעי של המחזור, אינה סופגת או עוצרת את התהליך הטבעי שמתרחש בגופך ולא משאירה שאריות של סיבים על דפנות הנרתיק.
היא נקיה מכימיקלים ואינה מכילה חומרי הלבנה – חומרים לא בריאים הנמצאים בטמפון החד-פעמי.
גביעונית אחת יכולה להחזיק מעמד במשך עשר שנים, ואינך זקוקה ליותר מאחת, מה שמוריד בצורה משמעותית את ההשקעה הכספית בטמפונים חד-פעמיים.

הטיפול בגביעונית מילונה
יש לשטוף את הגביעונית בין שימוש לשימוש במים זורמים. במקרה של שהות מחוץ לבית, ניתן להשתמש בנייר טואלט וניתן להשתין על הגביעונית (השתן מטבעו הוא סטרילי). אם את רוצה, ניתן להשתמש בשטיפה ואגינלית לגביעונית (בעלת pH 3.5) .
פעם אחת בחודש, לפני או אחרי הווסת, יש לחטא את הגביעונית באופן יסודי.

החומר ממנו הגביעונית עשויה משומשת רבות עבור מיכשור רפואי, ולכן ניתן לנקות את ה TPE בקלות רבה, החומר עומד בהרתחה עד 135 מעלות.

כל אישה יכולה להחליט על דרך החיטוי הנוחה עבורה:
1. חיטוי בהרתחה: שימי את הגביעונית בסיר עם מים רותחים ל 2-3 דקות. הקפידי שהסיר רחב ועמוק מספיק כדי שהגביעונית תצוף, ולעולם על תשאירי את הסיר ללא השגחה. יש להרתיח את הגביעונית לפני שימוש ראשון.
2. חיטוי במיקרוגל: ה TPE ניתן ובטוח לחימום במיקרוגל והוא לא משתנה על ידי כך. שימי את הגביעונית בכלי שמתאים למיקרוגל עם מים והביאי לרתיחה במיקרוגל. היזהרי כאשר את מוציאה את הגביעונית- זה חם!
3. ניתן להוסיף למי ההרתחה מעט מלח או חומץ, זה עוזר במניעת ריחות או שינוי צבע לאורך זמן.
4. ניתן לחטא את המילונה באמצעות מי כלור. אם את בוחרת בשיטה זו, אנא נקי היטב את הגביעונית לפני שאת משתמשת בה שוב.

ריחות ושינוי קל בצבע ייתכנו לאורך הזמן כמו בגביעוניות אחרות. אפשר למנוע ולהפחית אותם על ידי ניקוי יסודי ונכון, ריקון ושטיפה של הגביעונית כל לא יותר מ 8-10 שעות, ואיחסון במקום מאוורר(רצוי בתוך שקיר הבד המצורף לאריזה). מרכיב הריח תלוי בין השאר בהרכב הפרוטאינים בדם, ולכן אישה יכולה לחוש שהגביעונית מסריחה "לפתע" וזה קשור לשינוי בדם הווסת. כדי להיפטר מהריח ניתן להוסיף למי ההרתחה חומץ או מלח וזה יסייע ליציאת הריח.

מה יכול לפגוע במילונה?
ניקוי לא נכון: חום גבוה מדי, שימוש בחומרים ממיסים, או חומרי ניקוי חריפים אחרים.
חשיפה לשמש: אין להשאיר את הגביעונית במקום חשוף לקרני השמש, או לאחסנה בחום של מעל 140 מעלות.

בחירת גודל הגביעונית הנכון
למילונה יש 5 גדלים: s, m, l, xl ושורטי. לרוב הנשים יתאימו גביעונית בגדלים סמול מדיום או לארג' (השורטי והXL  הם גדלי קצה). הגישה של יצרנית הגביעונית מילונה לגודל שונה מעט מגישתן של יצרניות אחרות: הם גורסים שהגיל הוא לא הגורם המשמעותי בבחירת גודל הגביעונית ונותנים אמות מידה אחרות.
גביעונית קטנה מדי: עשויה להחליק פנימה או להתקפל, לא תאטום את הנרתיק כמו שצריך, יכולה להיות קשה להסרה כאשר מחדירים אותה עמוק.
גביעונית גדולה מדי: לא יכולה להיפתח כראוי בתוך הנרתיק, יכולה לגרום לחוסר נוחות וכאב.
הגביעוניות מילונה המיובאות על ידינו הן רק גביעוניות מסוג מילונה סופט, מה שאומר שהן רכות וקלות להחדרה ולהוצאה.

אין בהכרח קשר בין כמות הדימום שלך ובין גודל הגביעונית המתאימה לך. יכול להיות לך דימום כבד אבל שמבחינת מבנה גוף תתאים לך גביעונית קטנה , ולהפך: את יכולה לבחור גביעונית קטנה בגלל דימום קל אבל היא לא תאטום את הנרתיק כראוי ולבן תדלוף.

לבחירת הגודל המתאים, שימי לב לשלושת הגורמים הבאים:
לידות: בגלל שהנרתיק נמתח בעת הלידה, הוא משנה את צורתו לעתים והמשמעות של זה היא הצורך בגביעונית גודלה יותר. נשים שלא ילדו כלל לרוב יבחרו בגודל S, אלא אם הן גבוהות מ 170ס"מ ומבנה גופן חזק ורחב.
מבנה פיזי: נשים קטנות פיזית לרוב משתמשות במידות S או M. נשים גבוהות וחזקות משתמשות במידות גדולות יותר. נראה כי למבנה הגוף יש השפעה על גודל הגביעונית הרצוי.
כושר גופני: לפעילויות ספורט יש השפעה על היציבות של השרירים והרקמות, ועל טונוס השרירים הכללי. ישנם סוגי ספורט שיש להם השפעה ישירה על שרירי רצפת אגן כמו: יוגה, פילאטיס, רכיבה על סוסים. נשים בעלות רצפת אגן חזקה לרוב זקוקות לגביעוניות קטנות יותר.

גביעונית שורטי מתאימה לנשים שיש להן צוואר רחם מאוד נמוך או צניחת רחם, כדאי להתייעץ לפני הבחירה.

MeLuna Sizesלגביעונית מילונה יש שתי צורות של גבעול: גבעול טבעת וגבעול עגול.
איך לבחור ביניהם? תבחרי אינטואיטיבית, מה שנראה לך שיהיה לך נוח. העגול הוא קטן יותר, בטבעת- יותר קל לאחוז (אם כי גם העגול מיועד לאחיזה ונוח להחזיק בו).

MeLuna Soft Ring cyan S-M-L-XL MeLuna Soft Kugel cyan S-M-L-XLלרכישת גביעונית מילונה, לחצי כאן

לגביעונית יש שלוש דרגות קושי , רכה קלאסית וספורט. הרכה יותר נעימה להחדרה ולהוצאה, ומגעה דומה יותר למגעו של הסיליקון. היא מומלצת לנשים רגישות יותר. הקלאסית קשיחה מעט יותר, מתאימה לנשים עם רצפת אגן חזקה, נפתחת בקלות בפנים. הספורט מיועדת לנשים עם רצפת אגן חזקה מאוד, שמתרגלות ספורט באופן קבוע.

מידע על החומר ממנו מיוצרת גביעונית מילונה (TPE) ועל הייצור
אנשים רבים סובלים מאלרגיות. המילונה לא מכילה חומרים מלבינים, חומרי בישום, או ג'ל ספיגה. היא נטולת PVC, לטקס, פרוטאינים, ולכן היא היפואלרגנית. היא נטולת אלקיפנול וBisphenol A.
המילונה עשויה מ TPE (thermoplastic elastomer) .TPE הוא שם כולל לסוג של פלסטיק שנהיה גמיש כאשר מחממים אותו, ובאופן ספציפי הTPE ממנו מיוצרת המילונה מיועד לייצור של מוצרים ומיכשור רפואי.
היות והוא מיוצר עבור מוצרים רגישים במיוחד (כמו למשל פטמות של בקבוקים לתינוקות, מוצרים בבתי חולים וכו') הוא נבדק בכל מבדקי הרגישות ועמיד בדרגות גבוהות של חיטוי. החומר מופק בגרמניה.

מדוע הגביעונית לא עשויה מסיליקון כמו גביעוניות אחרות בשוק?
המילונה עשויה מ TPE בגלל שפלסטיק או יותר פרקטי וקל לייצור מאשר סיליקון. התכונות שלו עוזרות לשמירה של מחיר הוגן לגביעונית, ומאפשר ליצור מגוון גדול של צבעים וצורות למוצרים. ל TPE יש תחושה חלקה ויבשה, פני השטח שלו נעימים. הרבה מוצרים שבעבר יוצרו מלטקס או סיליקון היום מיוצרים מ TPE, ואנחנו אפילו לא יודעים על כך.
הצבעים שמשומשים בהפקת הגביעוניות הם צבעים שמאושרים לשימוש במזון, והם מרכיבים רק עד 2-4% מהחומר. הסיבה שאין לצבעים אישור רפואי היא שאלו אישורים שקשה מאוד להפיק אותם, כי לרוב אין ביקוש לקטתרים או מזרקים בצבעים זוהרים (-:
כל המסמכים על בטיחות החומרים והייצור של גביעונית המילונה ניתנים לצפייה לכל דורש.

לרכישת גביעונית מילונה, לחצי כאן