מהי שיטת המודעות לפוריות?

האם את מרוצה מאמצעי המניעה שלך?

מניעת הריון והתעברות הם אחד מהקונספטים אשר היו מאז ומתמיד "על סדר היום" בהיסטוריה האנושית. ישנן עדויות המעידות על תפיסות והבנות אשר פותחו בחברות השונות בנוגע לאמצעי מניעת הריון ואף מיתוסים, שימוש בצמחים, ואמצעי מניעה אשר עברו מדור לדור.

זוגמניעת הריון והתעברות ממשיכים עדיין להעסיק את בנות/י העידן הנוכחי (ונראה כי ימשיכו להעסיק גם את בנות/י הדורות הבאים).
אחד ממאפייני התרבות המודרנית הם ההתפתחות הטכנולוגית והמחקר המדעי: במקביל להבנת אופן פעולתה של מערכת הרביה פותחו אמצעי מניעה משוכללים ועמידים יותר ויותר. לכאורה רובינו היינו צריכות להיות מרוצות יותר מההתפתחות הזו, אך דומה כי ההיפך הם פני הדברים ! ונראה כי אותם חידושים מעניקים הקלה לטווח קצר אך לא ממש מצליחים לענות על כל צרכינו לטווח הארוך, והטווח הארוך הוא משך כל שנות הפוריות שלנו, תקופה אשר נמשכת בממוצע 35 שנה.

מדוע?
ובכן יש לכך מספר תשובות:
אפשר להתייחס להגברת המודעות בנוגע לשימוש במרכיבים סינטטים בכלל, ואפשר להתייחס להגברת המודעות לעצמה שאישה חווה במהלך התבגרותה, אפשר לחזור למגמת החזרה לטבע ואפשר גם לראות שיש פשוט נשים שלא מצליחות להסתדר עם מה שקיים בלי קשר להיבט "הטבעי".

החשיבות בהבהרת סדרי עדיפויות
בין אם זו עליה במודעות ובין אם זה צורך השעה עבור אשה שאינה מתענינת יותר מדי בגל החזרה לטבע רק שקשה לה מסיבות בריואתיות להשתמש באמצעי מניעה שונים- אנו רוצות להיות צרכניות טובות יותר "בשוק" אמצעי המניעה. באותה מידה שאנו משוות בין חברת חיתולים אחת לאחרת או בין מוצרים קוסמטיים או בין עגבניות בסופר כך אנו מחפשות להשוות בין אמצעי מניעה שונים על מנת לבחור את זה אשר הכי יתאים לצרכים הנוכחיים שלנו ואלה הן השאלות המנחות אותנו:

מהם סדרי העדיפויות שלי ושל בן זוגי ? האם יש או אין התאמה ביננו ?
האם אנו יכולים להגיע להסכמה משותפת ?
איך משתלב אמצעי מניעה זה עם אורח חיי ?
עד כמה אמצעי מניעה זה אפקטיבי ?
עד כמה אמצעי מניעה זה בטוח לשימוש ? מהן תופעות הלוואי שלו ?
האם יש באפשרותי להשיג אותו ?
האם אמצעי מניעה זה הפיך ? ( לכשארצה להרות ).
האם הוא מונע מחלות מין מדבקות ?

ועוד תשובה אפשרית לשאלה "מדוע נושא זה ממשיך להעסיק אותנו עם כל ההתפתחות הטכנולוגית הזו" היא שאולי בעצם מאז ומתמיד לא היה "אמצעי מניעה מושלם" (למעט התנזרות) ומתי שהוא במהלך החיפוש שלנו התחלנו לראות שבעצם מושלם/ שלמות זה אוסף של הרבה חלקים ומה שהופך הרבה חלקים כאלה לאחד שלם – זה היכולת לקשור בינהם ולחבר.
היכולת לקשור ולחבר ולהיות בקשר – עוברת כחוט השני ומהווה עיקרון קיומי אשר נמצא בכל דבר שאר אנו עושות. זה להיות בקשר טוב עם עצמי, עם חברתי, עם בן זוגי, עם ילדי.
ולהיות בקשר זה להקשיב, ולהגיב, לקבל ולתת.
מניעת הריון/יצירת הריון בגישה הטבעית מבוססת על הקשבה לגופינו. ההקשבה משקפת לנו את מה שלמעשה מתרחש בגופינו בכל הרמות – ברמה הפיזית, הריגשית והרוחנית, ודרך שיקופים אלו אנו מבינות את מצב פוריותינו ויכולות לבחור מה הכיוון המתאים והרצוי לנו ביותר במסגרת הקשר שבו אנו נתונות.

השיטה המשולבת למעקב פוריות מבוססת על ממצאים מדעיים בדוקים ומוכחים ולפיכך היא מדויקת, טבעית, מעשית ופשוטה. "שיטת מערב פוריות משולבת" יכילה למניעה (97%) או השגת הריון בצורה מתוכננת: כל שנדרש הוא דקה אחת ביום על מנת לאבחן ולקבוע את מצב פוריותך.

ייחודה של השיטה הוא בערך המוסף שהיא מקנה מעבר להיותה אמצעי טבעי למניעת או השגת הריון. היישום היומיומי והחיבור לטבע הנשי המחזורי מצטרפים ומאפשרים ראייה וגישה הוליסטית לחיים בכלל.
"השיטה המשולבת למעקב פוריות" מתאימה לכל אישה במהלך שנות פוריותה ובמצבים מיוחדים (לאחר לידה, מחזור לא סדיר, שחלות פוליציסטיות, חוסר איזון הורמונאלי, אל ווסת, אי פוריות, גיל המעבר וכו') המעוניינות ללמוד ולהבין את חכמת גופן.
תכני הקורס:

  • ארמון האישה- אנטומיה ופיזיולוגיה של מערכת הרבייה.
  • סימני הפוריות- הכרות, מעקב, תיעוד ופענוח.
  • אמצעי מניעה – סקירה כללית.
  • מעגל תובנות- מקצבים בטבע הנשי (וסת, פוריות, יצירה, מיניות, תזונה)
  • בגישה טבעית- טיפול בבעיות גניקולוגיות שכיחות
  • את בממלכתך- יישום השיטה בחיי היום- יום.

הקורס בנוי משלושה מפגשים בני שלוש שעות בקבוצת לימוד קטנה, תמיכה וליווי לפי צרכיה האישיים של כל משתתפת.

לפרטים נוספים:
ענת ארד- 054-2492466 amarad@netvision.net.il
שירלי פבליק – 050-4836200 famshir@hotmail.com