ספרים מומלצים

שיטת המודעות לפוריות/ טוני וושלר

מודעות לפריון היא שיטה בה האישה לומדת לזהות את הימיים הפוריים שלה והימים הלא פוריים שלה, ברמת דיוק גבוהה, כך שהיא משמשת כאמצעי מניעה טבעי (וגם מסייעת לנשים להכנס להריון ). בספר זה תוכלי למצוא את יסודות השיטה, ותלמדי צעד צעד איך לזהות את חלון הפוריות שלך, על פי סימני הפוריות האישיים שלך. ספר חובה לכל אישה- גם אלו שלא ישתמשו בשיטה כאמצעי מניעה, יוכלו ללמוד לעומק על מערכת הרבייה שלהן ולהכיר את המחזור החודשי שלהן.

האוהל האדום/ אניטה דיאמנט

סיפור דינה התנכ"י מקבל במה מלאה, פרשנות חדשה בספר קריא וזורם זה. מעבר לעלילה, הקוראת זוכה בעיקר לאיזה שהוא מבט של על התקופה והחברה הנשית, על "האוהל האדום" וסמליו- התרבות הנשית ומנהגיה, שאת חלקם היה אפשר לקיים בשמחה גם היום.

הגביע והלהב/ ד"ר ריאן אייזלר

ספר פוקח עיניים שמביא סקירה של ההיסטוריה מראשית הימים ועד ימינו, תוך מתן פרשנויות חדשות לממצאים ארכיאולוגים מנקודת מבט שאינה שמה את התרבות הגברית במרכז. עדויות על תקופה אחרת, שבה למערכת הערכים שהיום היינו קוראים לה "נשית", היה מקום מרכזי בחברה ובהתנהלות.

המוח הנשי/ ד"ר לואן בריזנדיין

ספר מרתק על הנוירוביולוגיה של האשה: איך ההבדלים במוח שלנו משפיעים וגורמים להבדלים בין המינים? ואיך פועל המוח של האשה, המערכת ההורמונלית, בכל שלב בחייה ומסביר את התופעות ששותפות לנשים רבות? ספר ששם סימני שאלה לגבי החלוקה בין מין למגדר – מה חברתי, ומה ביולוגי.

מה זה בכלל פמיניזם? ואיך קרה שאנחנו לא יודעות על זה כלום / טלי רוזין

עוד לא פגשתי במבוא לפמיניזם כל כך קריא ומעניין כמו הספר הזה. בעולם ובישראל, הגלים, הנשים, והמהלכים שהביאו אותנו למקום שבו נמצא מעמד הנשים היום- לטובה ולרעה. ספר חובה.

קודם קול אמא / ארני זקס

ספר הורות ייחודי שמציע מבט אישי וגם אקדמי על הורות מקרבת: שינה משותפת, נשיאה, הנקה, הישארות לטווח ארוך עם התינוק והפעוט. כתוב בצורה ידידותית, שאינה מטיפה או "יודעת כל", וכך הוא מחזק את המשוכנעות, וגם יכול לפתוח חלון לרעיונות חדשים בקרב אמהות חדשות.

גופה של אשה תבונתה של אשה / ד"ר כריסטיאן נורתרופ.

הספר הזה נחשב בעיני נשים רבות היום לתנ"ך לבריאות נשית. בגישתה הייחודית מספרת ד"ר נורתרופ על הבעייתיות ברפואת הנשים של ימינו, מביאה גישה אחרת- הוליסטית וחיובית יותר כלפי גוף האישה ורפואתו, וסוקרת את רוב התופעות הגופניות הייחודיות לנשים, הקשרן הנפשי וצעדים לריפוי הגוף והנפש הנשית.

דרך הקסם/ רינה קסם

דרך הקסם הוא מדריך בסיסי ומקיף למשפחת דרכים רוחניות המבוססות על קדושת הטבע, שינוי תודעה, מחזוריות וקסם. אפשר ללמוד בו על אמנות הכשף על פי וויקה ותנועה האלה, ולערוך הכרות ראשונית עם האלה- טקסיה, ערכיה, עבודתה. עבור הנשים המתחברות לרעיון של אלהות נשית, הספר הזה הוא כמו חזרה הביתה אל תחושת ביחד נעימה.

דת אשה/ דבורה לדרמן דניאלי

הספר דת אישה מאיר בתוכו תפיסה , כי לחיות חיים מלאים ואותנטיים כאישה, משמעות לחיות בדיאלוג מתמיד עם אלוהות נקבית קוראת ופוגשת. הדיון הפילוסופי, כמו גם התובנה הבטנית רחמים,מובילים להבנה כי חיים בדיאלוג אני- את מחייבים התייחסות לגופניות הנשית במלואה, והשבת כבודה וקדושתה.

מעגל אבנים- ג'ואן דה למברט

מעגל אבנים מנסה לתאר בצורה סיפורית את התפתחות המין האנושי, על פני שלוש תקופות פרה היסטוריות, והמעבר הטראגי מתרבות המבוססת על אמונה באלה ("אמא") כיוצרת ומשמרת המין האנושי לתרבות שבה האדם חושב שהיות והוא שולט בכוחות ההולדה הוא זכאי לשליטה גם בתחומים אחרים בחיים (גברים על נשים, אדם על חיה, אדם על טבע). בתקופה הראשונה- תיאורי שלום ושלווה, 'אשה חכמה' לכל שבט. בתומה- הרס ופורענות, אלימות וחורבן.

בורסה, יקירתי / מיכל ליבנה

הרעיון של ספר ייעודי לנשים על השקעה בבורסה יכול להישמע מקומם. האם נשים לא מבינות את ספרי הגברים? מי אמר שצריך איורים צבעוניים, הסברים פשוטים? ובכל זאת כשרציתי להתחיל להבין את עולם הבורסה נמשכתי לספר הזה. והוא עבד בשבילי- בלעשות את הכניסה לעולם הזה ידידותית יותר, ומדברת יותר בשפה שלי- נחושה אך מחושבת בלקיחת סיכונים, הרבה דימויים, חשיבה מעגלית. ספר נעים למי שרוצה להתחיל בתחום.

ישמעאל/ דניאל קווין

אחרי שמתחילים לשמוע את אמא תרבות מדברת בכל מקום, אי אפשר יותר להפסיק להקשיב לה. אי אפשר שלא לבחון כל אמת פעמיים, לנפץ פרות קדושות באמונות ובערכים שלנו, להבין כי המערך האקולוגי בעולמנו קורס. ספר שיש בו הרבה עצב וגם הרבה תקווה.

ערפילי אבלון / מריון צימר ברדלי

רומן סוחף שמספר את סיפור תקופתו של המלך ארתור מנקודת המבט הנשית, של מורגיין לה פיי. על כוהנות שמעצבות את המציאות, על למידה נשית, משפחה, אלהות וקסם.

סוד אשה/ איריס יוטבת

ספר עשיר ונרחב שאפשר לקרוא אותו גם כספר עיון מעניין גדוש מידע, שמלמד אותנו על ההיסטוריה (herstory) של הנשים, וגם כספר עבודה אישי- לצמיחה והתפתחות אישית נשית. עם פרקים על כסף, על האלה, זוגיות, מעגלים, וכתיבה אישית של איריס אל כל קוראת שנוגעת בלב.

מוזמנות גם לגלוש לדף בפורום של "באופן טבעי" העוסק בהמלצות ספרים על נשים חזקות כאן
לאתר של איריס יוטבת בנושא נשיות שיש בו רשימת ספרים נהדרת כאן